Португалия и Лихтенщайн играят при резултат 3:0 на Хосе Алваладе в Лисабон

...

НА ЖИВО: Португалия - Лихтенщайн 3:0, Роналдо бележи от дузпа

Португалия и Лихтенщайн играят при резултат 3:0  на " Хосе Алваладе " в Лисабон в първи мач от квалификациите на Евро 2024.

В 8-а минута Португалия съумя да открие резултата. Жоао Кансело връхлетя върху отскочила топка на границата на наказателното поле и не се поколеба да стреля, след което се получи рикошет, а вратарят на гостите не бе убеден и кълбото се озова в мрежата - 1:0 за Португалия.

Жоао Феликс получи добър пас в наказателното поле в 16-а минута, а нападателят бе изцяло самичък и опита удар от въздуха, само че стражът на Лихтенщайн бе на добра позиция и улови. Кристиано Роналдо получи страховит пас от Кансело в 23-а минута, само че нападателят от чиста позиция стреля високо над напречната греда. Бруно Фернандеш получи добра топка на границата на наказателното поле, след което направи положително залъгващо придвижване и насочи изстрел от разстояние, който мина настрана от дясната греда на Бюшел.

В 38-а минута Жоао Палиня също опита шанса си от отдалеченост, само че стражът на Лихтенщайн внимаваше и направи ужасно избавяне, с цел да избие в корнер. Второто полувреме стартира доста забавно, откакто Жоао Кансело напредна отдясно и навлезе в наказателното поле, само че пасът му бе кръстосан. Там бе Бернардо Силва, който овладя и стреля с левия крайник, а вратарят на Лихтенщайн бе беззащитен и не съумя да реагира - 2:0 за Португалия.

В 50-а минута бе отсъдена дузпа за нарушаване против Жоао Кансело, а Кристиано Роналдо се нагърби с осъществяването. Португалецът извърши точно в десния ъгъл на Бюшел, който усети посоката, само че не съумя да отрази - 3:0 за Португалия.

Стартови сформира:

Португалия:  1. Руи Патрисио, 5. Рафаел Герейро, 14. Гонсало Инасио, 4. Рубен Диаш, 13. Данило Перейра, 20. Жоао Кансело, 10. Бернардо Силва, 6. Жоао Палиня, 8. Бруно Фернандеш, 11. Жоао Феликс, 7. Кристиано Роналдо

Треньор:  Роберто Мартинес

Лихтенщайн:  1. Бенджамин Бюшел, 14. Ливио Майер, 23. Йенс Хофер, 4. Ларс Трабер, 6. Андреас Малин, 20. Сандро Волфингер, 18. Николас Хаслер, 10. Сандро Визер, 17. Ноа Фромелт, 8. Арон Селе, 19. Филип Гаснер

Треньор:  Рене Паурич